1 minuta czytania
Opublikowano: 31 marca 2023

Multitasking, czyli stracony czas.

Wojciech Suda

„Prowadzę rozmowę z zespołem projektowym przez telefon, odpisuję na maila i jednocześnie macham do kogoś żeby podszedł, bo muszę mu coś pokazać.”

Znacie to? 

Mam nadzieję, że nie.

Ja niestety stykam się z tym w wielu firmach.

Może z tym ostatnim rzadziej, bo teraz wszyscy pracują zdalnie.

Gdzieś na drodze poszukiwania efektywności, odhaczania zadań z listy „to do” i ustalania kolejnych priorytetów doszliśmy do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie robić kilka rzeczy na raz.

Czemu? 

  • „Bo oszczędzam czas”
  • „Bo praca wymaga ode mnie tego”
  • „Bo potrafię, a inni też muszą się tego nauczyć”

Nie! To ślepa uliczka!

Badania prowadzone m.in. przez Dawida Meyera pokazały, że przełączanie między zadaniami powoduje wydłużenie łącznego czasu ich realizacji o 25-50%!! 

Tak – do 50% czasu dłużej

W lean nazywamy to marnotrawstwem nadmiernego przetwarzania – do wykonania pracy muszę zrobić sporo więcej, niż ta praca faktycznie wymaga.

Pomyśl ile czasu tracisz – Ty, Twój zespół, firma… Co dzień, co tydzień, co miesiąc… 

A teraz przelicz to na pieniądze. I co…?

A Ty multitaskujesz?

Może już czas by to zmienić… ?

Wojciech Suda
tags: 

Chcesz od razu zacząć odzyskiwać czas i uwalniać zyski?

Nie musisz robić nic wielkiego. Wystarczy, że do nas napiszesz, zadamy ci kilka pytań i z miejsca ustalimy palące potrzeby, byś odzyskał swoje życie.
Napisz do nas

Artykuły,
które mogą Cię zainteresować

„…2 praktyki najczęściej stosowane przez organizacje w celu osiągania zamierzonych rezultatów są również przyczyną niepowodzeń większości działań transformacyjnych.”
O co chodzi? Pierwsza to tworzenie i realizacja strategii traktowane jako 2 oddzielne działania.  Z moich obserwacji wynika, że nawet jak firma się wzięła za przygotowanie strategii, to niestety nieraz powstaje z niej „pułkownik”.  „ Strategia? Jest! Mamy! Tam stoi!” I o ile brzmi to śmiesznie, to dla biznesu może się to skończyć tragicznie.  Nie […]
5 czerwca 2023
1 minuta czytania
Uber nie w tym miejscu, czyli o myśleniu szybkim i wolnym.
Jadę do Klienta.  Zamawiam Ubera.  Nie ma szczytu. Znam czas dojazdu, ale zamawiam z zapasem.  Patrzę na mapkę – 5 min… ale jedzie w 2 stronę.  Ok, może coś się stało na drodze – protesty, itd. Po 15 min piszę do kierowcy.  „Jestem na miejscu.” Nie ma go, a na mapce widzę go kilka km […]
2 czerwca 2023
1 minuta czytania
Strategia. I procesy.
Nieraz słyszę pytanie o to czym się zajmuje. Strategią. I procesami. Ale czy to nie „za szeroka koncentracja”? Co 1 ma wspólnego z 2…? Przecież to różne rzeczy! Strategia to wizja firmy, cele długofalowe, kluczowe założenia biznesu, robione przez „górę”… Procesy to przecież chleb powszedni firmy, praca codzienna, operacyjna, powtarzająca się wciąż, robiona przez specjalistów… […]
30 maja 2023
1 minuta czytania
1 2 3 10
StratOps © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności
Strona stworzona przez Uxtivity
calendar-fullclockcrossmenuchevron-down