1 minuta czytania
Opublikowano: 15 maja 2023

Tak bardzo produktywny... że nie ma na nic czasu!

Wojciech Suda

Poznałem kiedyś takiego przedsiębiorcę. Na początku zaimponował mi tempem i „tytanicznością” pracy. Zawsze zajęty, robiący milion rzeczy, zawsze naładowany. Od świtu do nocy.

Tak bardzo produktywny…

Produktywny? 

Czy jednak tylko zajęty…?

Robił tak dużo, że nie miał czasu pomyśleć. Robił to, co się działo i to co „wpadało”. Bo skoro tyle „latał” to zawsze coś „wpadło”.

I to go zgubiło.

Nie zauważył, że jego wspólnicy patrzą na niego coraz podejrzliwiej.
Że biznes zaczął swobodny dryf i gdzieś tam płynie. 

Że narzędzie, które rozwijał i które miało dać przewagę zostało już prześcignięte na rynku i przestało być innowacją. A może nigdy nią nie było… ?

Smutna opowieść. 

Mówi się, że mądry Polak po szkodzie.

Jeśli mamy być skazani na bycie mądrymi po szkodzie, to chociaż niech to nie będą nasze szkody.

Sukces inspiruje, ale porażka niesie za sobą naukę. Nie zawsze i niekoniecznie wcale dla tego, kto jej doświadcza.

Może wokół siebie widzisz takich przedsiębiorców i menedżerów, którzy nie mają czasu na refleksję? Może sam tak masz…?Może już czas to zmienić…?

Wojciech Suda
tags: 

Chcesz od razu zacząć odzyskiwać czas i uwalniać zyski?

Nie musisz robić nic wielkiego. Wystarczy, że do nas napiszesz, zadamy ci kilka pytań i z miejsca ustalimy palące potrzeby, byś odzyskał swoje życie.
Napisz do nas

Artykuły,
które mogą Cię zainteresować

„…2 praktyki najczęściej stosowane przez organizacje w celu osiągania zamierzonych rezultatów są również przyczyną niepowodzeń większości działań transformacyjnych.”
O co chodzi? Pierwsza to tworzenie i realizacja strategii traktowane jako 2 oddzielne działania.  Z moich obserwacji wynika, że nawet jak firma się wzięła za przygotowanie strategii, to niestety nieraz powstaje z niej „pułkownik”.  „ Strategia? Jest! Mamy! Tam stoi!” I o ile brzmi to śmiesznie, to dla biznesu może się to skończyć tragicznie.  Nie […]
5 czerwca 2023
1 minuta czytania
Uber nie w tym miejscu, czyli o myśleniu szybkim i wolnym.
Jadę do Klienta.  Zamawiam Ubera.  Nie ma szczytu. Znam czas dojazdu, ale zamawiam z zapasem.  Patrzę na mapkę – 5 min… ale jedzie w 2 stronę.  Ok, może coś się stało na drodze – protesty, itd. Po 15 min piszę do kierowcy.  „Jestem na miejscu.” Nie ma go, a na mapce widzę go kilka km […]
2 czerwca 2023
1 minuta czytania
Strategia. I procesy.
Nieraz słyszę pytanie o to czym się zajmuje. Strategią. I procesami. Ale czy to nie „za szeroka koncentracja”? Co 1 ma wspólnego z 2…? Przecież to różne rzeczy! Strategia to wizja firmy, cele długofalowe, kluczowe założenia biznesu, robione przez „górę”… Procesy to przecież chleb powszedni firmy, praca codzienna, operacyjna, powtarzająca się wciąż, robiona przez specjalistów… […]
30 maja 2023
1 minuta czytania
1 2 3 10
StratOps © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności
Strona stworzona przez Uxtivity
calendar-fullclockcrossmenuchevron-down