1 minuta czytania
Opublikowano: 3 listopada 2022

To po co Pan takie drogie auto kupował?

Wojciech Suda

Rozmawiając z potencjalnymi Klientami o ich problemach często słyszę, że to co było nadzieją „na lepsze” dla ich firmy (nowa hala, system IT, maszyny, itd.) nie dało efektu. Albo przeciwnie – dało, ale na gorsze.

Czy to oznacza, że nie warto inwestować w ludzi, infrastrukturę, narzędzia, itd…?

Obserwuję, że jako ludzie mamy tendencję do szukania jednego, magicznego rozwiązania, które załatwi wszystko. 

Nieraz słyszę to oczekiwanie podczas rozmowy: „Panie Wojtku, to może ten lean/agile/TOC/itp. by to załatwił?”

„Nie.” I zdziwienie.

Są różne metody. Bardziej i mniej skuteczne. Ale większość zakłada, że musisz je systematycznie i konsekwentnie stosować. Zrobić 1 krok… i iść za ciosem. Nie ma 1 prostej odpowiedzi. Jak słońce świeci za oknem to nie oznacza, że na dworzu musi być ciepło.

Skąd cytat? W PRLu krążył dowcip o Polaku, którego Syrenka została kompletnie zniszczona w wypadku z Amerykaninem jadącym swoim krążownikiem szos. Polak lamentujący, że stracił oszczędności całego życia usłyszał takie pytanie.

Czy naprawdę potrzeba „drogiego auta”  w Twojej firmie? 😊

Wojciech Suda
tags: 

Chcesz od razu zacząć odzyskiwać czas i uwalniać zyski?

Nie musisz robić nic wielkiego. Wystarczy, że do nas napiszesz, zadamy ci kilka pytań i z miejsca ustalimy palące potrzeby, byś odzyskał swoje życie.
Napisz do nas

Artykuły,
które mogą Cię zainteresować

„…2 praktyki najczęściej stosowane przez organizacje w celu osiągania zamierzonych rezultatów są również przyczyną niepowodzeń większości działań transformacyjnych.”
O co chodzi? Pierwsza to tworzenie i realizacja strategii traktowane jako 2 oddzielne działania.  Z moich obserwacji wynika, że nawet jak firma się wzięła za przygotowanie strategii, to niestety nieraz powstaje z niej „pułkownik”.  „ Strategia? Jest! Mamy! Tam stoi!” I o ile brzmi to śmiesznie, to dla biznesu może się to skończyć tragicznie.  Nie […]
5 czerwca 2023
1 minuta czytania
Uber nie w tym miejscu, czyli o myśleniu szybkim i wolnym.
Jadę do Klienta.  Zamawiam Ubera.  Nie ma szczytu. Znam czas dojazdu, ale zamawiam z zapasem.  Patrzę na mapkę – 5 min… ale jedzie w 2 stronę.  Ok, może coś się stało na drodze – protesty, itd. Po 15 min piszę do kierowcy.  „Jestem na miejscu.” Nie ma go, a na mapce widzę go kilka km […]
2 czerwca 2023
1 minuta czytania
Strategia. I procesy.
Nieraz słyszę pytanie o to czym się zajmuje. Strategią. I procesami. Ale czy to nie „za szeroka koncentracja”? Co 1 ma wspólnego z 2…? Przecież to różne rzeczy! Strategia to wizja firmy, cele długofalowe, kluczowe założenia biznesu, robione przez „górę”… Procesy to przecież chleb powszedni firmy, praca codzienna, operacyjna, powtarzająca się wciąż, robiona przez specjalistów… […]
30 maja 2023
1 minuta czytania
1 2 3 10
StratOps © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności
Strona stworzona przez Uxtivity
calendar-fullclockcrossmenuchevron-down