1 minuta czytania
Opublikowano: 3 listopada 2022

W świecie natychmiastowej gratyfikacji… jednooki jest królem

Wojciech Suda

Przeczytałem ostatnio czyjeś spostrzeżenie, że mamy mózg jak z czasów jaskiniowych, średniowieczne instytucje i prawie boską technologię. Ta technologia daje nam, jak nigdy wcześniej, możliwość „karmienia” naszego mózgu tym, czego łaknie od razu – na bieżąco, bez czekania.

Błyskawiczna informacja i działanie. Wrzucam zdjęcie – lubią, nie lubią? Jestem głodny. Co zjem? Cokolwiek na co mam ochotę. Potrzebuję danych – klikam przycisk i są. Z systemu.

Często te same zachowania obserwuję podczas rozmów z potencjalnymi Klientami – menedżerami i właścicielami firm. Dzisiejszy świat przyzwyczaił nas do szybkości reakcji. 

„Tak, chcemy zmian.”

„Ludzie muszą zacząć działać inaczej.”

„Musimy podnieść jakość.”

„Zależy nam na skróceniu czasu procesu.”

Świetnie!

 A potem pojawiają się pytania: „To kiedy będą efekty? W tydzień damy radę…?”

A dasz radę biec maraton przygotowując się jak do sprintu…?

Na efekty trzeba często zapracować. Cierpliwie, robiąc konsekwentnie i regularnie to, co ma do nich prowadzić. Często niespektakularnie. Kaizen to duże zmiany małymi krokami.

Potrafisz stawiać krok za krokiem wiedząc, że cel jest jeszcze daleko przed Tobą?

Wojciech Suda
tags: 

Chcesz od razu zacząć odzyskiwać czas i uwalniać zyski?

Nie musisz robić nic wielkiego. Wystarczy, że do nas napiszesz, zadamy ci kilka pytań i z miejsca ustalimy palące potrzeby, byś odzyskał swoje życie.
Napisz do nas

Artykuły,
które mogą Cię zainteresować

„…2 praktyki najczęściej stosowane przez organizacje w celu osiągania zamierzonych rezultatów są również przyczyną niepowodzeń większości działań transformacyjnych.”
O co chodzi? Pierwsza to tworzenie i realizacja strategii traktowane jako 2 oddzielne działania.  Z moich obserwacji wynika, że nawet jak firma się wzięła za przygotowanie strategii, to niestety nieraz powstaje z niej „pułkownik”.  „ Strategia? Jest! Mamy! Tam stoi!” I o ile brzmi to śmiesznie, to dla biznesu może się to skończyć tragicznie.  Nie […]
5 czerwca 2023
1 minuta czytania
Uber nie w tym miejscu, czyli o myśleniu szybkim i wolnym.
Jadę do Klienta.  Zamawiam Ubera.  Nie ma szczytu. Znam czas dojazdu, ale zamawiam z zapasem.  Patrzę na mapkę – 5 min… ale jedzie w 2 stronę.  Ok, może coś się stało na drodze – protesty, itd. Po 15 min piszę do kierowcy.  „Jestem na miejscu.” Nie ma go, a na mapce widzę go kilka km […]
2 czerwca 2023
1 minuta czytania
Strategia. I procesy.
Nieraz słyszę pytanie o to czym się zajmuje. Strategią. I procesami. Ale czy to nie „za szeroka koncentracja”? Co 1 ma wspólnego z 2…? Przecież to różne rzeczy! Strategia to wizja firmy, cele długofalowe, kluczowe założenia biznesu, robione przez „górę”… Procesy to przecież chleb powszedni firmy, praca codzienna, operacyjna, powtarzająca się wciąż, robiona przez specjalistów… […]
30 maja 2023
1 minuta czytania
1 2 3 10
StratOps © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności
Strona stworzona przez Uxtivity
calendar-fullclockcrossmenuchevron-down